Relog Media
Relog Media
Podeli:

SAW, Complexity i Liquid prošli dalje, kraj za FlyQuest i 3DMAX

Portugalski SAW je napravio iznenađenje pobedom protiv BIG-a, čime su postali prvi tim iz plej-ina koji je prošao u glavnu fazu takmičenja, a Team Liquid je uspeo da izađe na kraj kao pobednik iz okršaja protiv sastava FURIA.

SAW je uspeo da napravi preokret iako su izgubili svoj pik Anubis 7-13, i sa dve vezane mape ostvari ogroman uspeh plasmanom u glavnu fazu. Odlična CT strana na mapi Ancient im je omogućila da 10-2 prednost lako pretvore u 13-5 pobedu, a potom je usledio odlučujući Inferno gde su uspeli da nadomeste 5-7 zaostatak na poluvremenu i dođu do 13-11 trijumfa.

U međuvremenu u borbi za opstanak TheMongolz su bez većih problema izašli na kraj sa ekipom FlyQuest. Na Anubisu su uzeli sedam rundi na CT strani i potom došli do komfornih 13-8, dok su na Ancient pregazili protivnike rezultatom 13-4, uz samo jednu izgubljenu rundu u prvom poluvremenu.

FURIA i Liquid su odigrali neizvestan meč u kom je Liquid uspeo da se povrati nakon inicijalnog 8-13 poraza na Anubisu. Novajlija Roland "ultimate" Tomkowiak je predvodio Liquid do izjednačenja na Nuke, a na Mirage Liquid je rano poveo i imao 9-3 na poluvremenu, što su znali da očuvaju do 13-7 pobede za plasman u glavnu fazu.

Heroic je konačno zaigrao u punoj postavi, ali su se i pored toga propisno namučili pre nego što su došli do pobede. 3DMAX se oporavio od jučerašnjeg lošeg debija, uzeli su Anubis sa ubedljivih 13-5, ali se Heroic oporavio u nastavku i odgovorio sa dve ubedljive mape. Prvo su slavili 13-7 na Ancient, odigravši izuzetno dobro T stranu gde su uzeli devet rundi, a potom su čvrstom odbranom ugasili protivnike na Nuke i sa 13-5 obezbedili priliku da se sutra bore za glavnu fazu turnira.

Complexity je u jednom od derbija drugog dana pobedio neugodni Eternal Fire 2-0 i obezbedio NA regiji još jednog predstavnika u glavnoj fazi. Oni su napravili veliki preokret na Vertigu gde su gubili 4-8 na poluvremenu, ali su na T strani uzeli devet od deset rundi za 13-9 pobedu. Dust2 nam je doneo dva izjednačena poluvremena i dva produžetka nakon kojih je Complexity 19-17 rezultatom stavio tačku na meč.

Opstanak na turniru su izborili i Falcons koji su savladali ALTERNATE aTTaX 2-0 (13-11 Anubis, 13-9 Mirage).

Sutrašnji dan započinje sa preostala dva meča drugog kola, nakon čega se igraju finalna četiri meča plej-in faze.

13:30 9z - MiBR
13:30 Imperial - paiN Gaming

15:45 BIG - Falcons
15:45 FURIA - Heroic
18:45 poraženi iz meča 9z/MiBR - pobednik meča Imperial/paiN
18:45 TheMongolZ - Eternal Fire