Relog Media
Relog Media
Podeli:

Astralis pregazio FaZe, G2 i Heroic u borbi za plejof

Astralis i Virtus.pro su overili karte za plejof drugog dana IEM Chengdu 2024, a u velikom derbiju Astralis je potpuno nadigrao FaZe i slavio ubedljivim 2-0 rezultatom. G2 i Heroic su preživeli borbu za opstanak i sutra će odlučiti o poslednjem putniku u plejof iz grupe A.

Odlično pripremljeni Astralis je pokazao sjajno lice protiv Major šampiona i najboljeg tima sveta po HLTV rang listi. Predvođeni legendarnim Nicolai "device" Reedtzom koji je preuzeo IGL ulogu u Astralisu, Danci gladni uspeha su neočekivano lako izašli sa protivnikom koji se verovatno još uvek oporavlja od Majora.

Meč je bio izjednačen tokom prve polovine mape Ancient, gde je Astralis poveo 5-0, da bi potom FaZe uspeo da ih stigne pa čak i da povedu, a na kraju smo u drugi deo igre ušli sa nerešenim rezultatom. Kada su prešli na CT stranu Astralis je napravio 7-1 seriju i ukupnim rezultatom 13-7 poveo u ukupnom rezultatu.

Ono što je još više začudilo je ubedljiv trijumf na Nuke, mapi po kojoj je FaZe poznat. Astralis je iskoristio prednost CT strane da povede 9-3 na poluvremenu, ali su nastavili istim tempom i u nastavku za ogromnih 13-4 i ubedljiv plasman u plejof. Oni će se boriti protiv Virtusa za direktan prolaz u polufinale, nakon što je Virtus.pro uspeo da savlada FlyQuest 2-1 u drugom polufinalu pobedničkog baraža.

Prva dva tima koja su ispala iz grupe B su Steel Helmet koji su izgubili od Nemige, i Wildcard Gaming koji je naleteo na Cloud9. C9 i FaZe sutra igraju meč posle kog će jedan od ova dva tima ispasti sa turnira, a pobednik tog duela igra za treći slot protiv boljeg iz meča FlyQuest - Nemiga.

U grupi A danas smo gledali dva meča. G2 je uspeo da savlada Lynn Vision 2-0, ali je kineska ekipa pružila i više nego dobar otpor velikim favoritima. Prvo su namučili G2 na startu Anubisa, gde je G2 uspeo da slomi otpor protivnika tek u drugom poluvremenu čvrstom odbranom i povede 13-8, da bi potom na Infernu imali priliku da izbore produžetke pri rezultatu 11-12, ali je G2 uspeo da trijumfuje u poslednjoj rundi i privede meč kraju u svoju korist.

U meču FURIA - Heroic oba tima su slavila 13-6 rezultatom na protivničkim pikovima, FURIA je dobila Ancient, a Heroic Nuke, da bi na Overpassu gledali sve 24. runde, a Heroic je taj koji je odneo 13-11 pobedu.

G2 i Heroic igraju sutra od 13:30 po rasporedu, a negde u to vreme bi trebalo da se igra i meč za prolaz dalje u grupi B.

Mečevi za prvo mesto u grupama su na programu od 10:30.