Relog Media
Podeli:

EPC: Sloboda Tuzla se probila na prvo mesto, Partizan i Budućnost bez pobeda

Sedmo kolo eFootball BPC lige je obeležila smena na vrhu tabele. Sloboda iz Tuzle je iskoristila kiks Budućnosti iz Podgorice koja je odigrala nerešeno protiv tima sa dna tabele i ugrabila vodeću poziciju.

Budućnost i i Pelister Bitol su odigrali tvrd i pomalo neatraktivan meč u kom nismo videli previše akcije u prvom poluvremenu. Budućnost je pojačala tempo u nastavku, bili su mnogo konkretniji i napali su sa većom žestinom gol protivnika, što je konačno donelo rezultat u 70. minutu kada Budućnost postiže go i dolaze do 1-0 prednosti.

Deset minuta kasnije Pelister uspeva da dođe do izjednačenja neverovatnim pogotkom iz voleja sa ivice šesnesterca koji postiže DGarevski21, možemo reći i heroj Pelistera koji ne samo da je postigao krucijalni pogodak za svoju ekipu, već je u 93. minutu uspeo da odbrani 1 na 1 situaciju sa protivničkim napadačem i spase svoj tim sigurno poraza.

Budućnost će imati za čim da žali jer su imali šut za pobedu na samom isteku meča, ali se moraju pohvaliti i igrači Pelistera koji su zaista nadmašili sva očekivanja i otkinuli važne bodove jednom od favorita takmičenja.

Nerešeno je odigrao i Partizan protiv ekipe iz sredine tabele, slovenačkog Maribora. Crno-beli su uspeli da spreče katastrofu nakon što su već nakon 25 minuta igre gubili 0-2, ali nisu uspeli i do potpunog preokreta.

Partizan uspeva da smanji zaostatak deset minuta kasnije nakon prelepog centaršuta koji je izveo boki_todor, a Roksa22 uspeva da izbegne ofsajd i postiže go glavom.

Crno-beli uspevaju da izjednače rezultat samo pet minuta nakon starta drugog dela igre, a ponovo je bio strelac Roksa22. Činilo se tada kao da će Partizan iskoristi nalet dobre igre da potpuno demolira protivnika i osigura pobedu, imali su dve sjajne prilike do kraja meča, ali je Maribor uspeo da se odbrani i odnese bod kući.

Ovakav rasplet mečeva Partizana i Budućnosti je išao na ruku Slobodi koja je vezala šestu uzastopnu pobedu u ligi. Ne samo da se Sloboda potpuno oporavila od teškog 0-3 poraza na startu lige protiv Budućnosti, već su uspeli i da ih skinu sa vrha i preuzmu prvu poziciju na tabeli zahvaljući 2-0 trijumfu protiv OFK Beograda.

U preostalim mečevima Lokomotiva Zagreb je slavila protiv NK Istre 2-0 u hrvatskom derbiju, Zvezda je uspela da pobedi NK Mladost 1-0, dok su Radnički i RFK Novi Sad podelili bodove i odigrali meč bez golova.