Relog Media
Relog Media
Podeli:

Joel dobio doživotni ban od ESIC-a

Švedski CS2 igrač Joel "joel" Holmund je dobio doživotnu zabranu igranja od strane ESIC (Esports Integrity Commission), nakon što je utrđeno da je prekršio veliki broj pravila uključujući korišćenje programa za varanje, i nameštanje mečeva.

Nekada smatran jednim od najvećih novih švedskih talenata, ovaj 20-godišnjak je započeo svoju karijeru 2019, godine, a tokom nje je igrao za ekipe kao što su Monte, GODSENT, TSM i BC.Game. 

Joel je u avgustu prošle godine tokom CCT Season S9 turnira uhvaćen kako je koristio hardver za varanje na svom računaru. Njega je detektovao Akros Anticheat program, a kasnije je utvrđeno tokom detaljne istrage da se zaista radilo o programu za varanje, nakon što su pronađeni kompromitujući fajlovi unutar same mašine.

U zvaničnom saopštenju se navodi da je jole priznao krivicu, a da je na njegovu molbu ESIC prihvatio da ne izbaci odmah objavu o celom događaju, molbu koja je uslišena zbog igračeve saradnje tokom istrage.

Nakon što je rok za odlaganje isteke istakao, joel je probao da preti organizaciji ucenom, što je izgleda bila kap koja je preliila čašu.

Poslednji u nizu skandala je treći prekršaj igrača u protekla 24 meseca, zbog čega je na kraju dobio maksimalnu kaznu i životnu zabranu učestvovanja na takmičenjima koje organizuju najveća imena CS2 esporta kao što su ESL i BLAST, a ESIC je javno apelovao i na ostale organizatore da poštuju zabranu igranja i ne dozvole mu da učestvuje i na ostalim turnirima.

U saopštenju se navode sve stavke koje je joel prekršio, uključujući nameštanje mečeva, varanje i zastrašivanje igrača, a ukupno ima 12 stavki koje je prekršio i koje možete videti u zvaničnom saopštenju.

Tagovi
ESIC
CS2
Joel
ban

Kontaktirajte nas

Sviđa Vam se sve što vidite, ali morate to i da demonstrirate svom timu? Kontaktirajte nas kako bi Vam prosledili PDF prezentaciju koju možete da podelite sa Vašim kolegama.
Hotel Hyatt,
Milentija Popovića 5,
Beograd, Srbija
Relog MediaRelog Media Nazad na vrh