Relog Media
Relog Media
Podeli:

Fnatic pobedio BLEED u finalu RES EU Series 1

Fnatic je zaustavio odličnu seriju BLEED-a sa Vladanom "VLDN" Radevićem i trijumfovao u finalu prvog izdanja RES EU Series turnira 2-1 pobedom.

BLEED-u je ovo ujedno i jedini poraz na turniru na kom su redom savladali BIG, Young Ninjas, Rebels i BetBoom Team na putu do finala.

Sa druge strane Fnatic je startovao takmičenje porazom protiv danske ekipe Preasy, ali su im se osvetili u odlučujućem meču za prolaz u plejof, gde su potom savladali 3DMAX i Young Ninjas.

Fnatic je otvorio finale 13-9 pobedom na svom piku, mapi Ancient, ali je BLEED izjednačio odličnom partijom na Infernu gde su slavili 13-7, prvenstveno zahvaljući dobroj odbrani u drugom poluvremenu.

Anubis je bio neizvestan do samog kraja, a fnatic je uspeo da održi 7-5 prednost na poluvremenu za 13-10 pobedu i titulu koja im donosi 50.000 dolara i 100 RLG poena, dok je BLEED za drugo mesto odneo 50 RLG poena.

Pobeda na turniru dolazi donekle kao uteha za Fnatic koji je podbacio na kvalifikacijama za PGL Major gde su prokockali dve šanse, i na kraju izgubili u LCQ kvalifikacijama.

BLEED je znatno popravio svoju igru, zbog čega ne bi iznenadilo da uskoro čujemo i zvančno da je VLDN dobio stalno mesto u timu.